Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Komenda Portu Wojennego Gdynia kupuje radiotelefony morskie/DMR/analog

 

Komenda Portu Wojennego w Gdyni ogłosiła przetarg na dostawę radiotelefonów różnego typu. Zamówienie podzielono na 4 części. Spora cześć zamówienia dotyczy radiotelefonów morskich przeznaczonych do prowadzenia korespondencji radiowej w paśmie VHF w relacji okręt – okręt, okręt – brzeg – okręt oraz na lądzie.

 

komenda-portu-wojennego-gdynia-defilada

 

Cześć 1 to radiotelefony pracujące w paśmie VHF oraz zestawy do programowania. Chodzi o model Motorola DP2600E lub równoważny (5 szt.) oraz radiotelefon ICOM IC-M85E lub równoważny (5 szt.). Cześć 2 to radiotelefony morskie wodoodporne o dodatniej pływalności. Wymieniony model to Icom IC-M25 EURO w ilości 66 sztuk wraz z trzema zestawami do programowania. Jest to model dryfujący i pływający. Cześć 3 to również radiotelefon morski (2 sztuki) typ IC-M506GE (lub równoważny). Ostatnia czwarta cześć to 38 sztuk radiotelefonów MOTOROLA GP340 (lub równoważny). W części 1 oraz 2 Marynarka Wojenna ma prawo też skorzystać z prawa opcji i zakupić więcej sprzętu łączności - np. w zadaniu 4 prawo opcji umożliwia dodatkowo zakup aż 79 radiotelefonów w ramach prawa opcji.  

 

Warto zauważyć, iż Zamawiający w toku postępowania proszony był o wyłączenie konieczności oferowania przez wykonawców minimalnej gwarancji na akumulatory wynoszącej 2 lata. Akumulator może bowiem nie wytrzymać 2 lat intensywnego użytkowania, i nie praktykuje się udzielania tak długiej gwarancji.  Co więcej kryteria oceny ofert umożliwiały uzyskanie istotnych korzyści z oferowania przez wykonawcę jeszcze większej gwarancji (ale musiała ona być niestety na całość - w tym akumulatory). Zapewnienie 2 letniej gwarancji wymagało podniesienia ceny za sprzęt (uwzględnienie napraw radiotelefonów i wymiany części akumulatorów)  

 

Swoje oferty w przetargu złożyło aż 10 podmiotów. Wartość, jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia: (brutto):  200 000,00  PLN w tym: cz. I – 27 000,00 zł; cz. II – 94 000,00 zł; cz. III – 8 000,00 zł; cz. IV: 71 000,00 zł. W większości oferty przekraczały zadany budżet.  

 

Warszawska spółka PERFECT, wygrała zdobywając zamówienia w część I i II. Niestety jak wynika z opublikowanych informacji spółka PERFECT uchyliła się od zawarcia umowy w Części II i dlatego też firma Vortex dostarczy radiotelefony z części  2 i 3. Najwięcej ofert wpłynęło na dostawę równoważnych modeli do GP340. Niestety budżet jaki Zamawiający zamierzał przeznaczyć na realizację tej części był bardzo niski - jedyne 71 000 zł, co przy ofertach zaczynających się od 86 600 zł do nawet 250 000 złotych, może spowodować rezygnację z dokonania zakupu przez KPW. Tak mała kwota to decyzja niezrozumiała w świetle konieczności oferowania minimum 2 lat gwarancji na akumulatory (a opłacalnym - jeżeli chodzi o ocenę ofert - było założenie wymiany akumulatorów i zaoferowanie jeszcze dłuższej gwarancji).  

 

Źródło i fot: Postępowanie 43/KPW/SNH/2019 http://kpwgdynia.wp.mil.pl/...