Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Xentia zbuduje system DMR Simulcast dla stołecznej Policji

 

Komenda Stołeczna Policji poinformowała o wyborze oferty na budowę systemu DMR w przylegających powiatach. Postępowanie wygrała warszawska firma Xentia, która złożyła najkorzystniejszą cenowo ofertę w drugim etapie przetargu. System obejmie swoim zasięgiem 9 powiatów wokół Warszawy. Umowa ramowa obowiązywać będzie przez 12 miesięcy licząc od dnia jej zawarcia przez strony, a maksymalny termin wykonania dostawy to 40 dni roboczych. Firma Xentia, jest dystrybutorem systemu DMR firmy Leonardo (wcześniej Selex) i w oparciu o to rozwiązanie zostanie najprawdopodobniej zbudowany system dla stołecznej policji.

 

 dmr-simulcast-system-radiowy

Przypomnijmy, iż obecnie Policja w powiatach wokół Warszawy nie może korzystać z dobrodziejstw stołecznego sytemu TETRA. Nie pozwalają na to zasięgi systemu. Komunikacja odbywa się w trybie Simplex - bezpośrednio radio do radia - bez pośrednictwa przemiennika. Z racji braku częstotliwości radiowych, które są bardzo pożądanym dobrem rzadkim, policyjni specjaliści zdecydowali o wyborze technologii Simulcast.

 

Wielostrefowa sieć typu Simulcast używa tej samej częstotliwości na całym obszarze pokrycia, w odróżnieniu od sieci typu Multicast, które wymagają minimum 3-5 kanałów częstotliwościowych (typowo). Taka oszczędność częstotliwości ma niebagatelne znaczenie w czasach kiedy licencje na ich użytkowanie są coraz droższe, a ich uzyskanie coraz trudniejsze. Co istotne w sieciach typu Simulcast nie ma potrzeby skanowania czy manualnej zmiany kanałów – wszystko odbywa się w sposób automatyczny.

 

Dodatkowo niektóre oferowane na rynku stacje bazowe Simulcast potrafią pracować w trybie odbioru zbiorczego przestrzennego, który zwiększa zasięg aż o 50% w porównaniu do tradycyjnych przemienników DMR dostępnych obecnie na rynku.

 

 

Źródło: http://przetargi.policja.waw.pl/zam... Fot.: https://blog.taitradio.com