Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wojsko Polskie kupuje prawie 500 radiotelefonów DMR

 

3 Regionalna Baza Logistyczna z Krakowa ogłosiła przetarg na dostawę przenośnych i przewoźnych (analogowo-cyfrowych) radiotelefonów UKF. Jest to kolejny krok w cyfryzacji łączności w Wojsku Polskim.

20170613-szkolenie-nsr53_www_wojsko-polskie_pl

Przetarg został podzielony na 2 zadania, a zamawiający dopuścił składanie ofert częściowych:

- Zadanie 1:

Radiotelefon UKF noszony - 405 kpl.;

Zestaw do programowania radiotelefonu UKF przenośnego - 162 szt.

- Zadanie 2:

Radiotelefon UKF przewoźny - 90 kpl.;

Zestaw do programowania radiotelefonu przewoźnego - 36 szt.

 

W komplecie z radiotelefonami noszonymi ma znajdować się m.in. antena szerokopasmowa (strojona), mikrofonogłośnik, ładowarka jednostanowiskowa szybka (z możliwością podłączenia do instalacji elektrycznej 230V oraz instalacji elektrycznej pojazdu 12/24V) lub 2 osobne ładowarki, 2 akumulatory Li-Jon. Natomiast w ukompletowaniu radiotelefonu przewoźnego ma się znajdować m.in.: zestaw antenowy (antena szerokopasmowa przewoźna, podstawa montażowa, fider min. 5 m), mikrofon (z klawiaturą DTMF), głośnik zintegrowany z blokiem nadawczo–odbiorczym lub zewnętrzny (wraz z zestawem montażowym), uchwyt samochodowy oraz kabel zasilający.

 

Dostarczone radiotelefony mają umożliwiać pracę w paśmie 42 – 50 MHz lub 406-470 MHz - w trybie analogowym (11K0F3E, 16K0F3E) i trybie cyfrowym (zgodny z DMR Tier. II): 7K60F1E. Dopuszcza się rodzaj emisji w trybie pracy cyfrowej 7K60FXE lub 7K60F1W. Urządzenia muszą posiadać regulowaną moc wyjściową w zakresie 1÷4 W (przenośny) oraz 1÷25 W (przewoźny). Radiotelefony mają spełniać stopień ochrony przed wodą i pyłem IP54. Ponadto dostarczony sprzęt ma posiadać sygnalizację tonową, funkcję zapewnienia”wyraźnej i głośnej fonii w hałaśliwym otoczeniu”, jak również możliwość szyfrowania z wykorzystaniem scramblingu częstotliwości (tryb analogowy) oraz algorytmu AES-256 o długości klucza min. 128 bitów (tryb cyfrowy).

Z pozostałymi wymaganiami Wojska można się zapoznać w dokumentach przetargowych.

 

Radiotelefony muszą być wyprodukowane nie wcześniej niż w roku poprzedzającym dostawę. Kryterium oceny ofert to w 60% cena i 40% okres gwarancji i serwisowania (minimum 2 lata, maksimum 5 lat).

 

Oferty można składać do 30 lipca br. do godziny 9, a ich jawne otwarcie nastąpi godzinę później.

Przed złożeniem oferty (do 17 lipca do godz. 9) wymagane jest wpłacenie wadium w wysokości 13 tys. zł dla zadania 1 oraz 3 tys. zł dla zadania 2. Zamówienie ma być zrealizowane do 23 listopada.

 

Źródło: zamowienia.3rblog.wp.mil.pl ; Fot.: wojsko-polskie.pl