Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ENERGA OPERATOR SA zamawia modemy TETRA. Powstaje sieć Smart Grid

 

Energa Operator SA to jeden z największych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce. Spółka działa w północnej i środkowej części kraju na obszarze ok. 75 tys. km kw. (¼ powierzchni Polski), zaopatrując w energię elektryczną blisko 3 mln klientów oraz eksploatując ponad 184 tys. km linii elektroenergetycznych. Firma ogłosiła niedawno spory przetarg na zakup modemów TETRA.

GrupaEnergaPL

Energa Operator SA eksploatuje sieć TETRA opartą o system DIMETRA IP 9.0 w paśmie UHF 410-430 MHz. Wspomniane zamówienie jest elementem projektu współfinansowanego przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020: zadanie 10 - instalacja kanału komunikacyjnego w systemie TETRA dla nowych łączników. W ramach całego projektu ma nastąpić przebudowa sieci do standardów Smart Grid poprzez instalowanie inteligentnego opomiarowania i automatyzację sieci, w celu aktywizacji odbiorców dla poprawy efektywności użytkowania energii oraz efektywnego zarządzania systemem elektroenergetycznym dla poprawy bezpieczeństwa dostaw.

 

Tak więc przedmiotem zamówienia jest dostawa 2328 kompletów modemów TETRA wraz z antenami, odgromnikami i akcesoriami, w następujących wariantach ukompletowania:

- zestaw nr 1: modem TETRA Motorola MTM 5400 lub równoważny wraz z anteną typ 1 (min. zysk 5 dBi, maksymalna długość 170 cm) i odgromnikiem gazowym Nf – Nm – 1180 kpl.;

- zestaw nr 2: modem TETRA Motorola MTM 5400 lub równoważny wraz z anteną typ 2 (min. zysk 2 dBi, maksymalna długość 56 cm) – 1148 kpl.

Modemy TETRA mają pracować z szyfrowaniem TEA1.

 

Anteny i odgromniki mają mieć możliwość pracy w zakresie 400-430 MHz. Jeżeli modem nie posiada sygnalizacji optycznej (jak Motorola MTM5400) – to zamawiający ma również dostarczyć 18 szt. panelu serwisowego (główka).

 

W przypadku zaoferowania przez wykonawcę modemów równoważnych, w celu potwierdzenia, że oferowany modem równoważny odpowiada wymaganiom określonym przez zamawiającego, wykonawca dodatkowo będzie zobowiązany przeprowadzić prezentację urządzeń równoważnych. Konieczne będzie również dostarczenie 30 kpl. aplikacji do programowania oraz 9 kpl. zestawów do szyfrowania/kluczowania modemów TETRA.

 

Modemy TETRA będące przedmiotem zamówienia będą eksploatowane w sieci TETRA i środowisku SCADA, eksploatowanym przez Energa Operator i muszą zapewniać w pełni efektywną i funkcjonalną współpracę w zakresie zapewnienia kanału komunikacyjnego dla urządzeń elektroenergetycznych sterowanych za ich pośrednictwem.

 

Wśród licznych wymagań dotyczących udziału w postępowaniu znajduje się m.in. posiadanie przez wykonawcę statusu dystrybutora/partnera producenta oferowanego sprzętu, posiadanie środków finansowych lub zdolności kredytowej w wysokości co najmniej 2 mln zł, a także należyte wykonanie w ciągu ostatnich 3 lat:

- 1 dostawy urządzeń radiokomunikacyjnych typu modem lub router, przeznaczonych do komunikacji w dowolnej technice radiowej, które zostały użyte do komunikacji w systemach związanych z automatyką przemysłową (SCADA) lub sieciami inteligentnymi i inteligentnym opomiarowaniem AMI lub SmartGrid, o wartości co najmniej 3 mln zł brutto;

- 1 dostawy urządzeń radiokomunikacyjnych typu radiotelefon lub modem radiowy, pracujących
w standardzie TETRA, o wartości co najmniej 400 tys zł brutto.

 

Wykonawca składający ofertę zobowiązany jest do wniesienia przed upływem terminu składania ofert wadium w wysokości 150 tys zł. Kryterium oceny ofert to w 100% cena. Wymagane jest udzielenie 4 lat gwarancji.

 

Oferty można składać od 15 marca br. do godziny 10. Publiczne otwarcie ofert nastąpi godzinę później. Zwycięska firma zobowiązana będzie przed zawarciem umowy do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy wynoszącej 5 % ceny swojej oferty.

 

Źródło: zakupy.energa-operator.pl & energa-operator.pl ; Fot.: en.grupa.energa.pl