Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Firmy Hughes i Thales przetestowały łączność LTE poprzez satelitę

 

Firmy Hughes Network Systems i Thales Defense & Security ogłosiły pomyślne zakończenie testów błyskawicznie uruchamialnego, mobilnego rozwiązania łączności LTE za pośrednictwem satelity. Wykorzystuje ono wysokoprzepustową technologię firmy Hughes oraz przewoźny system łączności satelitarnej Thales B-14 (na zdjęciu).

 

Thales B-14

 

Rozwiązanie firm Hughes i Thales może zostać użyte w niemal dowolnym miejscu, co czyni je idealnym do zastosowania w sieciach ratunkowych, takich jak ogólnokrajowe, interoperacyjne szerokopasmowe sieci dla służb bezpieczeństwa publicznego.

 

„Kluczem do gotowości ratunkowej i szybkiego reagowania jest zapewnienie ratownikom możliwości komunikowania się między sobą i z centrami dowodzenia w celu wymiany informacji o wypadku oraz koordynowania interwencji — niezależnie od tego, gdzie się znajdują”, powiedział Tony Bardo, starszy menedżer ds. rozwiązań rządowych w Hughes. „Ten pomyślny test udowadnia, że technologia satelitarna i systemy firmy Hughes w połączeniu z przewoźnym systemem LTE firmy Thales, dają społeczności służb bezpieczeństwa publicznego łatwe w użytkowaniu i godne zaufania mobilne rozwiązanie łączności, rozszerzające możliwości ponad obecne wąskopasmowe systemy łączności głosowej”.

 

Obydwie firmy przeprowadziły testy sytuacyjne korzystając z wycinka pasma 700 MHz, przeznaczonego dla służb bezpieczeństwa publicznego, w celu sprawdzenia wydajności swojego rozwiązania i jego zgodności z wymaganiami służb. Korzystając z ogólnodostępnych smartfonów i modemów przewoźnych, ratownicy byli w stanie łatwo komunikować się ze sobą i z centrami dowodzenia oraz wymieniać zapisami wideo w ramach uruchomionej sieci szerokopasmowej.

 

„Sieci komórkowe i szerokopasmowe doświadczają największego zatłoczenia zaraz po katastrofie,” powiedział Lewis Johnston, wiceprezes ds. zaawansowanych programów w Thales. „Nasze bezpieczne rozwiązanie komunikacji 4G/LTE zapewnia bezpieczeństwo, dostępność i odporność łączności o znaczeniu krytycznym w celu rozwiązania tego problemu, który jest kluczowy dla służb bezpieczeństwa publicznego”.

 

Źródło: www.radioresourcemag.com Fot.: www.thalescomminc.com