Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Prawie 337 mln zł z Unii na GSM-R

 

Budowa infrastruktury systemu GSM-R na odcinku Kunowice - Terespol w ciągu trasy kolejowej E20 otrzymała unijne dofinansowanie. Całkowity koszt projektu wyniesie blisko 427,9 mln zł, z czego kwota zaakceptowana przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych to 336,74 mln zł.

 

GSM-R-maszt-antenowy-Kapsch

Projekt obejmuje zaprojektowanie, budowę i wdrożenie systemu ERTMS/GSM-R na linii kolejowej E 20 na odcinku: Kunowice - Poznań - Warszawa - Terespol i linii kolejowej C-E 20 na odcinku Łowicz Główny - Skierniewice - Łuków oraz zaprojektowanie i budowę światłowodowych kabli szlakowych. Odcinek objęty projektem liczy 856 km (od granicy z Niemcami do granicy z Białorusią).

Głównym celem przedsięwzięcia jest poprawa jakości oraz bezpieczeństwa połączeń pomiędzy głównymi ośrodkami przemysłowymi i miastami w kraju. Inwestycja wykazuje oddziaływanie w skali ponadregionalnej i krajowej. Projekt ma duże znaczenie dla rozwoju polskiej infrastruktury transportowej, która musi spełnić wymagania europejskich norm jako część europejskiej sieci kolejowej.

Odcinek Kunowice - Terespol leży na linii E 20/C-E 20, w korytarzu łączącym Niemcy, Polskę i Białoruś. Tworzą go następujące linie kolejowe i ich odcinki:

  • linia nr 3: Warszawa Zachodnia - Kunowice (granica państwa), odcinek Warszawa Gołąbki - Kunowice (granica państwa),
  • linia nr 2: Warszawa Centralna - Terespol (granica państwa), odcinek: Warszawa Podskarbińska - Terespol (granica państwa),
  • linia nr 11: Skierniewice - Łowicz,
  • linia nr 12: Skierniewice - Łuków.


Projekt jest współfinansowany z Funduszu Spójności w ramach działania 7.1 - Rozwój transportu kolejowego Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013. Koszt całkowity projektu to blisko 427,9 mln zł, a planowane dofinansowanie z UE to 336,74 mln zł.

Wcześniej firma Kapsch CarrierCom wygrał przetarg zorganizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe SA na wdrożenie systemu GSM-R na linii E20 z Kunowic do Łowicza.


Źródło: cupt.gov.pl